Agnieszka Samulska Wuyam – właścicielka marki Agnes Wuyam. Polka mieszkająca we Francji, projektantka mody i malarka. My poznaliśmy ją przy okazji współpracy z stylistką mody i właścicielką Fou Bazzar, Iwoną Jankowską. Eleganckie, niezwykle kobiece stroje Agnes Wuyam są doskonałym towarzystwem dla naszych broszek, dlatego współpraca była nieunikniona.

Agnieszko, kto jest modowo odważniejszy? Polki czy Francuzki?

Myślę, że Francuzki… lubią eksperymentować, łączyć różne style. Nie przejmują się tym, jak wygląda ktoś inny, ubierają się tak jak im serce podpowiada.

Jaka jest kobieta „Agnes Wuyam”?

To kobieta, która poszukuje własnego „ja”, nie bojąca się eksperymentów. Próbuje wyrazić siebie poprzez strój.

Krążysz między Polską, a Francją, są jeszcze jakieś kraje, w których chciałabyś pojawić się ze swoimi projektami?

Marzę, żeby pojawić się w Mediolanie. Jest to nie tylko stolica mody, ale też moje ukochane miejsce.

Jakie wydarzenie uważasz za kamień milowy w swojej karierze?

Dużo tego jest. Jak się pracuje od 19 lat to można uzbierać sporo wzlotów i upadków. Każde najmniejsze wydarzenie przyczyniło się do tego, że znalazłam się tu gdzie jestem. Myślę, że teraz jest ten moment, który zostanie kamieniem milowym.

Wystawa obrazów, teraz otwarcie showroomu we Francji… Jesteśmy pod wrażeniem! Sukces to ciężka praca czy odrobina szczęścia w życiu? A może jedno i drugie?

Na sukces składa się milion małych kawałków. Ciężka praca i dążenie do marzeń, a przy tym spotkanie odpowiednich ludzi w odpowiednim czasie. Ludzie też pomagają 🙂

Którą historyczną postać chciałabyś zobaczyć w swoich projektach?

Najbardziej chyba dwie kobiety legendy – Kleopatrę i Marię Antoninę.