Późnym wieczorem w środę drugiego marca Paryż wstrzymał oddech. Oto w Le Bon Marche ikona mody, Iris Apfel otworzyła wystawę zatytułowaną ” Iris w Paryżu”,  wystawę która pokazuje wybrane kreacje w których Iris pokazywała się właśnie tutaj.

Iris Apfel, jak podaje Wikipedia, to amerykańska businesswoman, filantrop, ikona mody.

Pochodzi z rodziny rosyjskich Żydów, którzy wyemigrowali do Stanów Zjednoczonych. Ukończyła historię sztuki na uniwersytecie w Nowym Jorku, a w 1948 roku została żoną Carla Apfela, wraz z którym dwa lata później założyła firmę Old World Weavers, którą wspólnie prowadzili aż do przejścia na emeryturę w 1992 roku.

Była projektantką wnętrz Białego Domu dla dziewięciu kolejnych amerykańskich prezydentów: Trumana, Eisenhowera, Nixona, Kennedy’ego, Johnsona, Cartera, Reagana i Clintona. Iris Apfel nadal prowadzi konsultacje na temat własnego stylu i innych modowych jego aspektów. W 2005 roku Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku zorganizowało wystawę o stylu Iris Apfel.

Na wystawie w Paryżu zjawiły się tłumy. Nic dziwnego. Autentyzm, kolor, kontrast, dodatki – to wszystko składa się nie tylko na niepowtarzalny styl ubierania, ale tak naprawdę na… po prostu sztukę. Prawdziwy artyzm tworzony przez Iris Apfel każdego dnia.