Kolekcja COURAGE! czyli ODWAGI! powstała z potrzeby serca. Jest to nasza pierwsza propozycja w której wszystkie elementy są zaprojektowane specjalnie dla House of April i stworzone w Polsce.

Pomysłodawczynią kolekcji, wspierającej kobiety, jest właścicielka marki Barbara Kwiecień.

– Miałam ogromne szczęście spotykając młodą projektantkę Martę Szczepańską. Marta jest autorką wszystkich projektów broszek kolekcji COURAGE! To ona nadała charakter i kształt mojemu marzeniu stworzenia linii biżuterii zaangażowanej, wspierającej kobiety. Moim ulubionym motywem naszego projektu jest pięść – to wzór, który mówi – tak, wierzę w siebie, wierzę w ciebie kobieto, koleżanko, przyjaciółko, wierzę w nas.

Projektantka Marta Szczepańska

Życiowy geek w nieustającej pogoni za wiedzą zbędną. Marzycielka designu. Do projektowania pchnęła ją niezgoda na otaczającą rzeczywistość, pragnienie zmiany i służenia siłom dobra. Ukończyła wzornictwo na ASP w Poznaniu, po czym usiłowała jako asystentka w pracowni projektowej swoim podejściem zarażać studentów, a jednocześnie nie wypaczyć niczyjego niewinnego umysłu. Po latach pracy z biżuterią postanowiła odpocząć i otarła się o dekorację wnętrz. Następnie zawędrowała do fabryki Świętego Mikołaja, bo dlaczegóż by nie czynić prawdziwej magii projektując przestrzenne instalacje? Zupełnie niedawno w jej życiu pojawiło się House of April, marka z talentem tupetem i misją. To było to! Zaprojektować przekaz w broszce. Bo desperackie czasy wymagają bezkompromisowej biżuterii.

Mój styl: przyczajony punk

Moje sekretne marzenie: pracować w zderzaczu hadronów

Ulubiona broszka: taka, która zrobi zamieszanie

Kolekcja COURAGE! miała symboliczną premierę w Gdańsku.