Jakiś czas temu miałyśmy okazję pojawić się  na Konferencji Eco-Kobieta czyli w zgodzie z samą sobą organizowanym przez Małgorzatę Penkala.
Pomyślałyśmy, że warto by poznać ją oraz jej pomysł nieco bliżej.

Skąd się wziął pomysł na Eco-Kobietę?

ECO-KOBIETA powstała w czasie długiej podróży z jednego krańca Warszawy na drugi. Wspólnie z moją koleżanką Anią zauważyłyśmy, że jest  tyle  “fajnych prelegentek”, że  mogłybyśmy stworzyć taki holistyczny projekt o ciele, duszy i zmysłach. Od słowa do słowa powstał program pierwszej konferencji ECO-KOBIETA.

Jaka jest tytułowa Eco-Kobieta?

ECO-KOBIETA mocno stąpa po ziemi, ale też jest otwarta na innych ludzi i wrażliwa na zwierzęta. Pragnie żyć w zgodzie ze sobą, swoimi pragnieniami i potrzebami. ECO-KOBIETA to kobieta, która rozwija się w każdym aspekcie swojego życia. Inspirują ją tematy kobiece i artystyczne,
a także poczucie piękna zewnętrznego i wewnętrznego.

Kiedy powstał pomysł na konferencję?

Sam pomysł konferencji powstał w 2015 r. Od pomysłu do realizacji pierwszej konferencji minął ponad rok. W podjęciu decyzji o urzeczywistnieniu tego przedsięwzięcia pomogła mi współpraca organizacyjna z V edycją Szkołą Liderek, gdzie mogłam również uczestniczyć w wykładach jako wolny słuchacz. Zwieńczeniem nauki w Szkole Liderek był do wykonania projekt w grupach, forma i temat dowolny.  Byłam uczestniczką we wszystkich 3 wydarzeniach organizowanych przez adeptki Szkoły Liderek. Po konferencji „Dobrze mi” wyszłam niesamowicie zainspirowana, obdarzona niezwykłą energią i z uczuciem, że ja też tak mogę. I marzenie stało się faktem. Pierwsza konferencja odbyła się 1 października 2017 r. Teraz przygotowuję się do czwartej, jesiennej edycji, której tematem przewodnim będzie
„W poszukiwaniu autentycznego JA”.

W trakcie prac nad pierwszą konferencją pojawił się pomysł, aby konferencje organizować cyklicznie i tak w ciągu roku kalendarzowego odbywają się 4 konferencje, odpowiadające porom roku. Cały cykl zatytułowany jest „Eco-kobieta, czyli w zgodzie z ciałem i duszą”. W edycji jesiennej są poruszane kwestie bycia autentyczną ja. Edycja zimowa będzie związana ze zmysłami. W edycji wiosennej nie zabraknie spraw związanych ze zdrowiem, a w letniej – tematyki relacji międzyludzkich.

Korzystając z okazji chciałabym serdecznie zaprosić na jesienną edycję konferencji ECO-KOBIETA, której tematem przewodnim jest „W poszukiwaniu autentycznego”

To już czwarte spotkanie skierowane do kobiet, które pragną żyć w zgodzie ze sobą, swoimi pragnieniami i potrzebami. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się z uczestniczkami kobiety, które wkroczyły na drogę rozwoju, osiągnęły sukces i teraz pomagają innym wejść na tory świadomego życia.  Ilona Adamska podczas swojej prelekcji opowie o tym, jak świadomie i skutecznie budować relacje z ludźmi i związki z partnerami. Z wykładu Małgosi Trzaskowskiej dowiesz się, dlaczego warto być autentyczną i jak bycie autentyczną wpływa na jakość naszego życia. Dagmara Gmitrzak uzmysłowi Ci, że każda z nas jest wyjątkowym diamentem i pokaże sposób na uświadomienie sobie tej wiedzy i przełożenie jej na praktykę.  Ewy Miłowicz  podpowie jak i czym karmić swoją duszę by Twoje ciało nie tyło oraz dlaczego w życiu tak ważna jest uważność. Po raz pierwszy na konferencji zagości formuła warsztatu coachingowego. Poprowadzi go  Kasia Wnękowska, a jego tytuł to „Twój pierwszy krok do bycia skuteczną i spełnioną”. W jego  trakcie określisz stan, emocje i energię związane z Twoją skutecznością i spełnieniem.

Więcej szczegółów na temat konferencji znajdziesz na stronie http://www.eco-kobieta.pl.