Kilka lat temu Paryż wstrzymał na chwilę oddech. Oto pod wieczór ikona stylu Iris Apfel otwierała wystawę pod nazwa “Iris w Paryżu”. Były tam wystawione wybrane stroje w których pokazywała się w mieście zakochanych.

Gdyby nie jej niezwykły styl, notka biograficzna Iris mogłaby brzmieć zwyczajnie: amerykańska businesswoman, historyk sztuki, filantropka. Do tego opisu należy jednak dodać to, iż Iris jest ikoną mody.

Pochodzi z żydowskiej rodziny rosyjskich emigrantów. Na uniwersytecie w Nowym Jorku ukończyła historię sztuki.

W 1948 wyszła za Carla Apfel’a, z którym była aż do jego śmierci w 2015 roku. Razem z mężem, założyli firmę Old World Weavers która zarządzali do 1992. Firma osiągnęła sławę dzięki historycznym wzorom tkanin, a Iris urządzała wnętrza w Białym Domu wspólnie z żonami aż 9 prezydentów.

Jednak to jej osobisty styl ubierania się rozbudzał przez dekady wyobraźnię i serca ludzi kochających modę na całym świecie.  Na wystawie w Paryżu były tłumy. To co wyróżnia styl Iris to oczywiście autentyczność jej wyglądu, to coś co podpowiada nam, że to co widzimy jest całkowicie zgodne z jej osobowością. Do tego eksponowanie koloru, akcesoriów, kontrastów wykończone kultowymi okularami i fryzurą. Całość to już nie tylko styl, ale i sztuka.