Śledzimy je z dokładnością szwajcarskiego zegarka, inspirujemy się nimi, dyskutujemy, kopiujemy, podziwiamy. Postanowiłyśmy wreszcie przyjrzeć się światowym blogom modowym z bliska. Oto nasza szczęśliwa siódemka.

  1. The Blonde Salad

Chiara Ferragni to niewątpliwie ikona jeżeli chodzi o blogerki modowe. Ta 29 latka swój blog założyła w 2009 roku, wtedy kiedy jeszcze nie były one tak popularne jak dziś.

Ta utalentowana Włoszka przez lata ciężko pracowała, by teraz mieć na koncie takie sukcesy jak własna linia obuwia, niezliczone współprace z największymi i najważniejszymi domami mody oraz tytuł najbardziej wpływowej osobowości mody na arenie światowej.

W tej chwili, jej blog ewoluował i stał się portalem modowym prowadzonym przez profesjonalistów. Chiara Ferragni to już nie tylko nazwisko, ale marka, punkt odniesienia dla ludzi mody na całym świecie.

  1. Man Repeller

Leandra Medine założyła swojego bloga w 2010 roku. „Odstraszacz mężczyzn” w humorystyczny i zadziorny sposób pokazywał najnowsze trendy (które kobiety uwielbiają, a mężczyzn odstraszają), a tak naprawdę namawiał do odwagi w wyrażaniu siebie i swojego stylu – nie zważając na zdanie i opinie innych.

Leandra odstraszała najwyraźniej nie do końca skutecznie, bo od 2012 roku ma męża.

W tej chwili ma na koncie wydaną książkę i wiele istotnych tytułów, takich jak – Top 30 Under 30 (Forbes), 25 top blogów w 2012 wg TIMEsa oraz znalazła się wśród 25 modowych mocarzy wg Adweek pobijając takie ikony jak Lady Gaga czy Anna Wintour.

  1. Advanced Style

Ari Seth Cohen w 2008 roku zaczął fotografować ciekawie ubranych seniorów. Z czasem okazało się, że w Nowym Jorku nie brakuje ciekawych osobowości po 60. Tak powstał blog, a z czasem i film dokumentalny oraz książka o stylowych „staruszkach”.

Plejada niesamowitych osobowości uczyniła projekt Cohena ogromnym sukcesem, na zawsze zmieniając środowisko modowe.

Naszym zdaniem jeden z ciekawszych i inspirujących blogów. Subiektywny faworyt. Mamy nadzieję, że nie tylko „na starość” będziemy mieć tyle stylu i odwagi.

  1. The Sartorialist

Scott Schuman w 2005 roku zrezygnował z pracy w branży modowej i postanowił skupić się na wychowywaniu córki. Podczas jednego z rodzinnych spacerów z aparatem, zaczął robić zdjęcia także przypadkowym przechodniom, którzy zwrócili jego uwagę swoim strojem. Jako, że na ulicach Nowego Jorku nie brakuje świetnie ubranych ludzi – kolekcja zdjęć się powiększała, aż w końcu powstał blog.

W 2009 roku co ciekawsze zdjęcia zostawały opublikowane w formie albumu, a wiele z jego prac znajduje się w muzeach.

  1. Sea of Shoes

 

Jane Aldridge blogować zaczęła w 2007. Do sprawy pisania bloga od początku podeszła niezwykle profesjonalnie. Podobno jej rodzice na starcie wydali około 70 tys. dolarów, które zostały głównie przeznaczone na buty (stąd nazwa bloga).

Dziś dwudziestokilkuletnia Jane przy wsparciu mamy w dalszym ciągu prowadzi bloga, konsekwentnie wprowadzając w życie plan sprzed 9 lat.

  1. Style Bubble

Autorka bloga – Susanna Lau (zwana również Susie Bubble – stąd nazwa bloga) pisze i mieszka w Londynie. Blog powstał w marcu 2006, ale dopiero w 2010 roku Lau mogła zrezygnować z dotychczasowej pełnoetatowej pracy dla Dazed & Confuzed i oddać się w pełni prowadzeniu bloga. W tej chwili pracuje również jako wolny strzelec pisząc dla takich magazynów jak Elle, The Daily Rubbish czy Dazed Digital.

Stylizacjom na blogu na pewno daleko do popularnych „look’ów”, ale jest w nich pewna bajka i teatralność i to się na właśnie bardzo podoba.

  1. Gary Pepper Girl

Nicole Warne, australijka, bloga założyła w 2009 roku przy okazji otwarcia swojego sklepu internetowego z ubraniami vintage. Szybki sukces zarówno sklepu jak i bloga spowodował, że w 2012 roku zdecydowała się na uczynienie tego swoim głównym źródłem utrzymania.

Ogromny sukces w tak młodym wieku nie uderzył jednak Nicole do głowy i pozostaje ona aktywnie działającą filantropką  między innymi na rzecz badań nad rakiem. Nas urzeka klasyka wielu jej stylizacji.