Pewnie słyszałyście to zdanie tysiąc razy. Nie wiemy czemu tak jest, że panie często nie chcą się fotografować, ale wiemy co Wam w tym temacie poradzić  – dziś pięć sposobów na świetne wakacyjne zdjęcie, a przy okazji premierowe zdjęcie jednego z naszych wzorów.

  1. Rozejrzyj się. Po prostu. Kiedy robisz zdjęcie – popatrz na tło. Sprawdź czy za tobą nie czai się bohater drugiego planu – kosz na śmiecie, rozwalający się budynek – nie koniecznie chcesz go uwiecznić na pamiątkę. Może tuż obok jest piękne drzewo, malowniczy zaułek i warto się tam przemieścić.
  2. Wykorzystaj tło na którym robisz zdjęcie – naturalne linie, kontury budynku, coś co sprawi, że zdjęcie będzie miało niepowtarzalny charakter.
  3. Co się dzieje na horyzoncie? Tak to też możesz zaplanować. Możesz obniżyć horyzont tak by nie przecinał centralnie zdjęcia – będzie ciekawiej.
  4. Złota godzina – wiesz co to jest? To pora dnia po wschodzie oraz przed zachodem słońca, w której występuje szczególne oświetlenie. Według wielu fotografów złota godzina, to najlepszy moment na zdjęcia krajobrazowe ze względu na specyficzny odcień oraz miękkie światło.
  5. No i ostatnia rada prosto z serca – weź na wakacje naszą koszulkę! Sprawdziłyśmy ja nad morzem i zachowuje się idealnie.